واحد پول : تومان

برای خرید ابزارآلات به چه مواردی باید توجه کنیم؟

خرید ابزارآلات
16 شهریور 1400

خرید ابزارآلات ، یکی از مهم ترین دغدغه ها برای افراد فنی است. انواع مختلف ابزارآلات برای تعمیرات، برش، دریل کاری و … ساخته شده اند که با استفاده از آن ها می توان کارها را با سهولت بیشتری انجام داد. در اینجا سعی داریم به بررسی نکات مهم در هنگام خرید انواع ابزارآلات بپردازیم و پاسخ جامعی به این سوال بدهیم که برای خرید ابزارآلات به چه مواردی باید توجه کنیم؟

نکات مهم برای خرید ابزارآلات

برای خرید انواع ابزار، بررسی برخی نکات می تواند بسیار راهگشا باشد. با به کارگیری این نکات می توانید ابزار مناسب و با دوام را برای خود خریداری نمایید. در ادامه نکات مهم برای خرید انواع ابزارآلات را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • نوع نیاز به ابزارآلات و نوع کاربری آن را مشخص کنید.

قبل از خرید ابزارآلات، باید بررسی کنید که میزان استفاده شما از ابزارآلات چقدر است؟ گاهی اوقات افراد برای تعمیرات خانگی ساده به سراغ خرید ابزارهای مختلف می روند. این افراد نیاز چندانی به ابزارهای پیچیده پیدا نمی کنند. به دلیل اینکه تعمیرات خانگی به ابزارهای پیشرفته و پیچیده نیاز ندارد. اما یک تعمیرکار حرفه‌ای و یا افراد فنی قطعاً به یک جعبه ابزار کامل نیاز دارند. بنابراین تعیین نوع نیاز به ابزارآلات و کاربری آن ها اهمیت زیادی خواهد داشت.

 • میزان بودجه خود را مشخص کنید.

قبل از خرید ابزارآلات بهتر است میزان هزینه‌ای که برای خرید آن در نظر گرفته اید را مشخص کنید. ابزارآلات موجود در بازار از برندهای مختلف و باکیفیت های متفاوت تولید شده اند و هر کدام رنج قیمت متفاوتی نیز دارند. بنابراین تعیین میزان بودجه، تا حد زیادی به شما کمک می کند تا ابزار متناسب با بودجه خود را پیدا کنید. ابزارهای حرفه‌ای قیمت بالاتری نسبت ابزارهای معمولی دارند. در نتیجه برای خرید ابزارهای حرفه‌ای باید بودجه بیشتری در نظر بگیرید.

 • برند ابزارآلات را بررسی کنید.

برای خرید ابزارآلات توصیه می شوند از برندهای معتبر استفاده نمایید. برندهای معتبر از بهترین و باکیفیت ترین متریال برای تولید انواع ابزار استفاده می کنند. به طوری که ابزار تحت فشار زیاد، استحکام و دوام لازم را داشته باشد. همچنین استانداردهای لازم را رعایت می کنند. اما برندهای نا معتبر معمولاً از متریال مناسبی برای تولید ابزار استفاده می کنند. به همین دلیل ابزار به راحتی دچار شکستگی می شود. بنابراین خرید از برندهای معتبر می تواند ابزارآلات با کیفیت همراه با عمر مفید بیشتر را برای افراد به همراه داشته باشد.

خرید ابزارآلات

 • از ایمنی و استاندارد بودن ابزارآلات مطمئن شوید.

هنگام خرید ابزارآلات به میزان ایمنی آن توجه کنید. دقت داشته باشید که استانداردهای لازم در آن رعایت شده باشد. در غیراینصورت ممکن است که هنگام استفاده از آن دچار مشکل شوید. در ابزارهای استاندارد، ارگونومیک بودن ابزار نیز در نظر گرفته می شود تا متناسب با فرم دست، بهترین و مناسب ترین حالت را داشته باشد.

 • به گارانتی ابزارآلات توجه کنید.

برندهای معتبر معمولاً محصولات خود را گارانتی می کنند. بنابراین در طی مدت زمان گارانتی، اگر ابزار دچار مشکل شود؛ می توان از خدمات آن استفاده کرد. با استفاده از گارانتی، می توانید ابزار را تعویض کنید یا به صورت رایگان آن را تعمیر کنید. بنابراین بهتر است هنگام خرید انواع ابزارآلات از برندهای گارانتی دار، خریداری نمایید تا در صورت بروز مشکل از خدمات آن استفاده نمایید.

 • ویژگی های ابزارها را بررسی کنید.

برای خرید ابزارآلات بررسی کنید که چه ویژگی ها و امکاناتی در ابزار وجود دارد. برخی از ابزارآلات با توجه به نوع کاربری شان، دارای ویژگی ها و امکانات منحصربه فردی هستند. با بررسی این ویژگی ها و امکانات می توانید به مناسب بودن ابزار، پی ببرید. در ابزارهای برقی یا شارژی این موضوع برجسته تر است. غالباً در ابزارهای برقی قابلیت های متفاوتی در نظر گرفته می شود تا آن را کارآمدتر کند.

 • ابزار را متناسب با کاربری آن خرید کنید.

در بازار ابزارهای زیادی با شکل ظاهری یکسان وجود دارند که علی رغم شباهت زیاد، هر کدام مختص کاربری خاصی طراحی شده اند. جنس آن ها و متریالی که در آن به کار رفته است؛ توانایی تحمل میزان وزن خاصی را دارد. به همین دلیل بهتر است ابزار را متناسب با کاربری آن خریداری کنید. به عنوان مثال چکشی که برای کارهای نجاری استفاده می شود با چکشی که برای کوبیدن یک میخ ظریف به کار می رود؛ دارای جنس و استحکام متفاوتی هستند. این موضوع در مورد ابزارهای زیادی صدق می کند.

 • وزن ابزارآلات را بررسی کنید.

برخی از ابزارآلات وزن بسیار سنگینی دارند و همین موضوع باعث می شود که فرد هنگام استفاده از ابزار با مشکل مواجه شود. بهتر است هنگام خرید ابزارآلات حتماً ابزار را کمی در دست خودتان بگیرید و از وزن مناسب آن مطمئن شوید. علاوه بر این؛ میزان راحتی آن را در دست بسنجید. ابزارآلات سنگین وزن، علاوه بر اینکه باعث خستگی دست می شوند؛ در دراز مدت نیز می تواند مشکلات جسمی در ناحیه دست و مچ دست ایجاد کنند. در صورتی که با ابزار، زیاد سر و کار دارید؛ رعایت این نکته بسیار ضروری است.

 • جنس ابزار را مورد بررسی قرار دهید.

بهتر است ابزاری را انتخاب کنید که از نوع فولاد ضدزنگ باشند. ابزارآلات از جنس آهن در صورت مجاورت با آب و رطوبت دچار زنگ زدگی می شوند. گاهی اوقات نیز ابزار را از نوع پلاستیک فشرده شده می سازند که از آن ها فقط در کاربری های سبک استفاده می شود. در برخی از ابزارآلات نیز جنس استیل دیده می شود. بنابراین جنس ابزار را متناسب با نوع کاربری آن انتخاب کنید. هر چه کاربری ابزار برای کارهای سخت تر باشد؛ جنس آن نیز باید محکم تر و با دوام تر باشد. در غیر اینصورت به راحتی می شکند.

خرید ابزارآلات

 • از افراد با تجربه سؤال کنید.

در صورتی که در خرید ابزارآلات تجربه کافی ندارید؛ بهتر است از افرادی که در این زمینه تجربه دارند؛ کمک بخواهید. افرادی که تا کنون از انواع ابزار استفاده کرده اند؛ می توانند راهنمایی های لازم را برای یک خرید مناسب در اختیار دیگران قرار دهند. فروشندگان ابزار نیز می توانند راهنمایی های خوبی در هنگام خرید ارائه دهند. این افراد به دلیل سال ها تجربه در فروش این محصولات، اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه دارند که بسیار کمک کننده است.

 • به سراغ ابزارهای گران قیمت نروید.

این تفکر که ابزارهای گران قیمت، مناسب تر هستند؛ تفکر درستی نیست. هر ابزاری که گران قیمت باشد؛ الزاماً باکیفیت و مناسب نیست. بنابراین بهتر است به جای تکیه بر قیمت ابزار، ویژگی ها، جنس، استحکام و نوع کاربری آن را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. به خصوص برای افراد مبتدی و افرادی که برای تعمیرات خانگی سطحی نیاز به ابزار دارند؛ خرید ابزارهای گران قیمت ضرورتی ندارد.

در این مقاله نکات مهم در خرید ابزارآلات مورد بررسی قرار گرفت. با در نظر گرفتن این نکات می توانید بهترین ابزار را متناسب با نوع کاربری مورد نظرتان، انتخاب کنید. علاوه بر این؛ ابزاری با کارایی بالاتر و عمر مفید طولانی تر را نیز در اختیار خواهید داشت.

مقاله: نگهداری درست و جلوگیری از زنگ زدن ابزار آلات

سؤالات متداول:

 • چند دسته ابزار در بازار وجود دارد؟

ابزارآلات را می توان به چهار دسته تقسیم کرد: ابزار برش، ابزار دستی، ابزار بادی، ابزار برقی یا شارژی

 • مهم ترین نکته در هنگام خرید ابزار چیست؟

بررسی جنس، وزن و کیفیت ابزار جزء مهم ترین نکات برای خرید ابزار محسوب می شوند.

 • بهترین جنس ابزار چیست؟

فولاد ضدزنگ برای ابزارهای دستی بهترین جنس ابزار است. به دلیل اینکه در مجاورت آب، زنگ نمی زند.

ارسال رایگان با تیپاکس برای خرید بالای یک میلیون تومان
+